Specjalistyczne Centrum

Stomatologii TMK

Start

O nas

Aktualności

Nasza filozofia

Zakres usług

Galeria

Kontakt

Dla lekarzy

Pozostałe usługi

stomatologiczne

Protetyka komputerowa

Protetyka komputerowa

Cerec 3D to unikalny i zaawansowany technologicznie systemem komputerowego projektowania i wykonywania pełnoceramicznych koron i mostów, który umożliwia przeprowadzenie kompleksowego leczenia protetycznego na jednej wizycie. Pozwala nie tylko na skrócenie czasu leczenia, lecz również eliminuje konieczność pobierania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków.

Tradycyjny sposób wykonywania uzupełnień protetycznych jest z jednej strony procesem długotrwałym, z drugiej – mało komfortowym dla pacjenta. Na przygotowanie uzupełnienia w pracowni protetycznej potrzeba zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, jednak my - dzięki systemowi Cerec 3D - możemy skrócić ten proces do kilkunastu minut. Przykładem może być wykonanie pojedynczej korony lub licówki, której przygotowanie zajmuje pracowni protetycznej około pięciu dni. W naszej klinice nowa korona lub licówka powstaje w ciągu 30-50 min. w zależności od wybranego przez pacjenta materiału.

Współpraca z pacjentem

Dodatkową zaletą komputerowej protetyki jest włączenie pacjenta w proces leczenia. Pacjent może zobaczyć na ekranie monitora zaprojektowaną koronę, a także przekazać lekarzowi własne sugestie odnośnie kształtu i wyglądu jego nowych zębów.

Jak to działa?

Dzięki systemowi Cerec 3D skanujemy wcześniej przygotowane zęby kamerą Cerec Bluecam, co umożliwia uzyskanie obrazu pełnego uzębienia w komputerze. Zeskanowane uzębienie pacjenta stanowi wirtualny model, na podstawie którego projektujemy pełnoceramiczne korony, mosty,  inlay'e, onlay'e, łączniki i korony implantologiczne.

Po zaakceptowaniu przez pacjenta wirtualnej korony lub innej odbudowy protetycznej pozostaje wybrać rodzaj i kolor materiału, z którego praca protetyczna zostanie wycięta przez frezarkę numeryczną Cerec MCXL. Średni czas wycinania korony zajmuje około 15 minut.

Po wycięciu korona zostaje ostatecznie ucharakteryzowana pod względem kolorystycznym, zostają też dodane charakterystyczne cechy koloru i kształtu zębów, a następnie możemy ją ostatecznie cementować w ustach pacjenta. Średni czas potrzebny na wykonanie korony wynosi 1,5-2 godziny zamiast 5-7 dni.

Pacjenci korzystający z tradycyjnych uzupełnień protetycznych doskonale wiedzą, że po wykonaniu odbudowy często konieczne są poprawki, znacznie wydłużające czas oczekiwania na nowy most lub koronę. Jednak dokładność wykonanych koron komputerowo sięga 0,2 mikrometrów, co w przybliżeniu odpowiada średnicy ziarna cementu stomatologicznego. Precyzja, z jaką system Cerec 3D projektuje odbudowę, jest niemożliwa do osiągnięcia tradycyjnymi metodami protetycznymi.

Zalety protetyki komputerowej:

-  skrócenie czasu leczenia do jednej wizyty,

- brak nieprzyjemnych wycisków,

- brak tymczasowych koron lub mostów,

- brak nieestetycznego metalu,

- możliwość wizualizacji wykonywanych prac protetycznych,

- dużo większa dokładność pracy,

- wysoka estetyka,

- wyeliminowanie poprawek wydłużających czas oczekiwania na pracę protetyczną.

 

Copyright © 2015 - All Rights Reserved