Specjalistyczne Centrum

Stomatologii TMK

Start

O nas

Aktualności

Nasza filozofia

Zakres usług

Galeria

Kontakt

Dla lekarzy

Ozonoterapia

Pozostałe usługi

stomatologiczne

Ozonoterapia

Terapia ozonem jest nieinwazyjną i skuteczną metodą umożliwiającą leczenie niewielkich ubytków próchnicowych bez konieczności borowania. Metoda ta wykorzystuje aktywność biologiczną ozonu, który jest gazem o silnych właściwościach bakteriobójczych. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym ozon błyskawicznie unieszkodliwia drobnoustroje i  umożliwia remineralizację (samoistną odbudowę)  szkliwa.

 

Terapia ozonem jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po wykonaniu ozonowania konieczne jest pokrycie zęba specjalnym płynem hamującym rozwój bakterii i przyśpieszającym proces odbudowy. Dla pełnego wyleczenia powierzchownych zmian próchnicowych konieczne jest także skrupulatne dbanie o higienę jamy ustnej    i przestrzeganie zasad profilaktyki.

 

Terapia ozonem jest stosowana do leczenia zębów mlecznych oraz stałych. Ze względu na swoją bezbolesność                                   i krótkotrwałość jest zabiegiem często stosowanym u małych dzieci.

Co warto wiedzieć o leczeniu ozonem

Ozon nie tylko niszczy bakterie, lecz również grzyby i wirusy. Przenika przez błonę komórkową drobnoustrojów i uszkadza ich strukturę wewnętrzną.  Z tego względu ozonoterapia jest skuteczna w leczeniu pacjentów, u których stwierdzono antybiotykoodporność bakterii.

 

Z powodu doskonałych efektów terapeutycznych ozon znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach stomatologii. Najczęściej jest wykorzystywany do leczenia wczesnej próchnicy,  jednak  sięgają po niego również endodonci, periodontolodzy, chirurdzy i protetycy.

 

ozon umożliwia m.in. szybsze i skuteczniejsze leczenie takich chorób, jak zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia i kieszonek dziąsłowych,

 

przynosi znaczącą poprawę stanu pacjentów cierpiących na grzybicę jamy ustnej, afty i opryszczkę wargową,

 

zapobiega występowaniu powikłań po zabiegach chirurgicznych, przyspiesza czas gojenia i zmniejsza obrzęki,

 

znajduje zastosowanie w leczeniu zapalenia kości i suchego zębodołu,

 

dzięki zdolności przenikania w trudno dostępne miejsca ułatwia dezynfekcję kanałów korzeniowych,

 

w protetyce wspomaga leczenie nadwrażliwości oszlifowanych zębów i łagodzi podrażnienia śluzówki wywołane niewłaściwie dopasowanymi protezami.

Pacjenci pytają, my odpowiadamy:

Copyright © 2015- All Rights Reserved